Servis a montáže kotlů

Provádíme záruční i pozáruční servis na tyto značky:

Servisní prohlídky a periodické kontroly plynových kotlů

Jedenkrát do roka by se měl každý majitel plynového kotle postarat o jeho servisní prohlídku. Tuto prohlídku provádí servisní technik, který kontroluje zda kotel funguje tak, jak má, popřípadě jej vyčistí nebo vymění opotřebované části přístroje. Součástí této servisní prohlídky  je tzv. periodická kontrola.

Na rozdíl od provozní revize plynových kotlů není povinnost provádět servisní prohlídku stanovena zákonnou vyhláškou. Přesto všechno je však v zájmu majitele kotle, aby na pravidelný servis plynového zařízení dbal.

Důvodů, proč se servisní revizní prohlídce plynových kotlů věnovat, přestože její povinnost není zákonem stanovená, je hned několik.

Zdraví a bezpečnost na prvním místě

Každý už jistě někdy ve večerních zprávách alespoň jednou zaregistroval zprávu o výbuchu plynového kotle nebo úniku oxidu uhelnatého. Tyto události mívají mnohdy tragické následky. Ale řadě těchto nebo podobných neštěstí se dá předcházet právě pravidelnou servisní prohlídkou plynového kotle, při níž jsou závady včas odhaleny.

Zachování záruky na spotřebič

Řada prodejců plynových kotlů poskytuje na své zboží prodlouženou záruku, ta je však podmíněna dodržováním pravidelných servisních prohlídek.

Získání dokladu o pravidelné údržbě

Při pravidelné servisní prohlídce vystaví servisní technik majiteli kotle potvrzení.  To může vyžadovat pojišťovna v případě, že dojde k nehodě a škodě na majteku nebo dokonce na zdraví.